Radim Běleš

Děkujeme našim sportovcům, že otevřeli svá srdce, soukromí a v naší rubrice PŘEDSTAVUJEME VÁM nás pustili blíž k sobě. Dnes je to:

RADIM BĚLEŠ

45 let, ženatý 21 let, manželka Marcela, 2 dcery Veronika 20 let a Tereza 16 let.

Po úraze krční páteře na vozíku od 15 let. V roce 1988 nehoda na motocyklu. Později v roce 2000 při autonehodě došlo k amputaci pravé nohy.

Koníčky: Rybolov, aktivní rybář

Úspěchy v atletice. Nejvíce si cením zlaté paralympijské medaile v hodu diskem a dvou stříbrných paralympijských medailí v hodu kuželkou. Za svou kariéru jsem vyhrál tituly M-ČR, ME, MS, a byl jsem i držitelem světového rekordu. Pře úrazem jsem hrával aktivně kopanou, běhal dlouhé tratě, rád jsem plaval, lyžoval a vlastně žádný sport mi nebyl cizí.Proto vím, že mám sport v krvi a pokud mi to zdraví dovolí, budu rád svůj celoživotní koníček provozovat.

Co mám rád: No toho by bylo. Od rodiny, přátel, dobrého jídla, piva, humoru no mám rád život.

Co nesnáším: Závist a hloupý lidi. Co je nejhorší, když vám hlupák závidí vozík ☺

Co bych chtěl ještě zažít, vidět, zkusit, poznat atd: Za svůj život jsem procestoval spoustu zemí na celém světě. Jsou místa, které mě uchvátili jako třeba Nový Zéland, Austrálie. Vždy se, ale vracím domů a jsem rád, že žiju zde. Spoustu lidí si neuvědomuje, jak se tady v Česku máme skvěle. Paradox je, že tu malou zemi nemám ani pořádně projetou. Proto je mým snem a vizí naši zemi pořádně poznat. Osobně procestovat většinu měst, obcí, známých i méně známých míst. Je toho tolik k vidění a je to nadosah.